Згідно нормам, які диктують ПУЕ використання металорукава є обов’язковим в дерев’яних будинках, в тих приміщенням де рівень вологості та вогкості підвищений, в грунті та загалом там, де потрібен надійний захист електропроводки від агресивних зовнішніх факторів. Ми завжди використовуємо металорукав при виконанні електромонтажних робіт в каркасних, модульних будинках. Металорукав забезпечує високу пожарну безпеку та надійність проводки в дерев’яних будинках. В цій статті ми розповімо які є види металорукава, які з них є кращі та особливості електромонтажних робіт в металорукаві.

Види металорукава

Оцинкований металорукав

Металорукав з ПВХ-оболонкою

Металорукав з нержавійки

В своїй роботі найчастіше ми використовуємо металорукав з ПВХ оболонкою. Він чудово виконує всі свої функції та має помірну ціну, на відміну наприклад від металорукава з нержавіючої сталі, який є доволі не бюджетною річчю.

Головні функції металорукава

Часто чуємо питання: “Який же металорукав обрати?”. Відповіді на це питання немає. Адже вибір металорукава залежить від багатьох чинників. Таких як, наприклад: місце використання металорукава. Металорукав з нержавіючої сталі чи оцинковки можна використовувати як в приміщеннях так і на вулиці при прокладанні кабелю. А от використання металорукава з ПВХ-оболонкою на вулиці та в приміщеннях з низькою температурою категорично заборонено. Не останнім фактором вибору металорукава слугує і бюджет замовника. Найоптимальнішим варіантом для житлового приміщення (наприклад каркасного будинку) буде використання металорукава з оцинкованого металу або з ПВХ-оболонкою.

Електромонтажні роботи в металорукаві: особливості процесу

Є різні види металорукава. Конкретно ми використовуємо металорукав з ПВХ оболонкою. Він є набагато міцнішим, ніж його бюджетні альтернативи. Інші металорукави мають особливість рватись при монтажі. З ПВХ оболонкою вважається одним із найоптимальніших варіантів. Металорукав можна кріпити додатково на скоби при бажанні. Також важливим моментом ще на етапі вибору металорукава є правильно підібрати діаметр. Важливо звертати увагу на те, що зовнішній діаметр відрізняється від внутрішнього. Всередині металорукава при прокладці повинно залишатись 30-40% вільного простору. Такі правила нам диктує ПУЕ. 

 

Якісно виконані електромонтажні роботи в металорукаві = безпечно електрифіковане житло. Будь-яке відхилення від норм та правил в електриці може коштували безпеки і навіть життя людини. Тому слід довіряти своє житло в перевірені, надійні та досвідчені руки спеціалістів. 

 

Якщо ви бажаєте замовити електромонтажні роботи в металорука або інші електромонтажні роботи будь-якої складності Вам до нас. Звертайтесь за номером 063 54 813 54 та отримайте Вашу персональну консультацію та безкоштовний прорахунок електромонтажних робіт. На зв’язку з Вами як завжди компанія “Електромонтаж з нуля”. Чекаємо на Ваші дзвінки!5/5

Бажаєте замовити послуги електрика в Києві або отримати консультацію спеціаліста?

Зв'яжіться з нами, і ми розгорнуто відповімо на всі ваші запитання