Останнім часом одним із найпопулярніших дизайнерських прийомів стало Led підсвічування. Її можна монтувати в натяжних та гіпсокартонних стелях, підсвічувати нею меблі та різні предмети інтер’єру. Популярність діодного освітлення легко пояснюється його енергозберігаючими характеристиками та екологічністю, а також широкою гамою кольорів світлодіодних елементів. Завдяки Led підсвічуванням будь-яке приміщення стає затишним і романтичним, а його дизайн оригінальним і незабутнім. Знаючи, як зробити її правильно, Led підсвічування можна організувати власними силами, але набагато швидше та безпечніше довірити цю роботу професійним електрикам компанії «Електромонтаж з нуля».

Види світлодіодних приладів

Під час організації Led підсвічування використовується кілька видів світлодіодних приладів:

Це невеликий витягнутий елемент циліндричної форми із маркуванням DIP. Його основою є напівпровідник. Епоксидний корпус служить лінзою, що спрямовує світло. У звичайному світлодіоді використовується від 1 до 3 кристалів, він також може світитися 1, 2 або 3 кольорами відповідно;

Це найбільш популярний прилад для організації Led підсвічування, що складається із елементів SND. Якщо звичайний світлодіод монтується на ніжках, SND має менший розмір і кріпиться на зовнішній частині струмопровідної плати. Ця особливість дозволяє збирати двосторонні схеми, а за допомогою люмінофорного прошарку вона може мати абсолютно будь-який колір;

Це прилад, що має вигляд трубки, в якій паралельно підключені ланцюжки послідовно з’єднаних світлодіодів. Таке Led підсвічування зазвичай використовується для підсвічування вітрин або як гірлянда.

Led підсвічування у будинку найчастіше монтується зі світлодіодної стрічки, рідше використовується дюралайт. Ширина стрічки 0,8-1 см, а її товщина – 2-3 мм. Стрічка може бути одноколірною та багатобарвною, у другому випадку вона доповнюється контролером, що відповідає за регулювання інтенсивності світіння та перемикання підсвічування. За допомогою контролера можна створювати обстановку в приміщенні під свій настрій.

 

Led-стрічки розрізняються за кількома критеріями:

Монтаж Led підсвітки

У великих приміщеннях для створення Led підсвічування потрібно використовувати Led-стрічку довжиною максимум 15 м. Якщо довжина відрізка буде більшою, основа, на якій закріплені світлодіоди, може не витримати нагріву з’єднувальних проводів у разі підвищення споживаної потужності.

 

Найкраще використовувати відрізки Led-стрічки довжиною по 10 м, які з’єднуватимуться з димером або контролером.

 

Пам’ятайте, що Led-стрічку не можна розрізати будь-де. На ній відмічені місця, де можна робити розріз. Найпростіше монтувати Led-стрічку на клейовій основі. Для цього знімається шар захисний, і стрічка притискається до потрібної ділянки стіни, стелі або меблів. Якщо стрічка не має клейкої поверхні, для її кріплення використовується двосторонній скотч.

 

Led-освітлення найчастіше створюється у вигляді контуру, що розмежовує приміщення на зони за допомогою світла. Також нею можна підкреслити колірне рішення кімнати, зробити світловий малюнок на стелі, а із точкових елементів можна створити навіть зоряне небо. Якщо в кімнаті проживає двоє людей, можна використовувати Led-підсвічування різного кольору, щоб позначити територію кожного з них, аналогічно можна відокремити на кухні зону приготування від обідньої зони.

 

Перш ніж приступити до монтажу Led підсвічування, потрібно виміряти ділянку, яку вона висвітлюватиме, розрахувати його сумарну площу. Після цього споживана потужність 1 метра множиться на отриману площу. Отримана цифра допоможе правильно підібрати блок живлення та контролер.

Монтаж Led-підсвічування здійснюється наступним чином:

Стрічка нарізається на потрібні за довжиною відрізки. Надрізи робляться за спеціальною розміткою;

Одноколірні відрізки стрічок спаюються за принципом: до «+» припаюється «-». З'єднувати стрічки можна не лише паянням, але й за допомогою спеціальних конекторів. У конекторі відсуваються затискачі, в них вкладають краї стрічки, після чого затискачі повертаються в початкове положення.

Якщо спайується багатобарвна стрічка, потрібно з'єднувати ділянки з однаковим маркуванням: V+ до V+ (подача живлення), R до R (червоний відтінок), G до G (зелений відтінок), B до B (синій відтінок);

Здійснюється підключення. Потрібно пам'ятати, що на 1 блок живлення повинне припадати максимум 15 м стрічки;

Мережевий шнур підключається до контактів L і N, далі у разі монтажу багатобарвної стрічки підключається контролер, тільки після цього підключається до контролера стрічка.

Як бачите, у підключенні Led підсвічування немає нічого складного, головне правильно під’єднати всі елементи та не перевищувати допустимі параметри. Потрібно розуміти, що у разі використання неправильної схеми підключення Led-стрічка може швидко перегрітися та згоріти, тому монтаж Led-підсвічування краще довірити професійним електрикам компанії «Електромонтаж з нуля». Наші фахівці з багаторічним стажем самі підберуть матеріал, створять проект та встановлять Led-освітлення будь-якої складності. Ми надаємо послуги як приватним клієнтам, так і компаніям. Щоб замовити виїзд нашого спеціаліста на об’єкт, телефонуйте за номером +38(063)548-13-54.

Електрика Київ

5/5

Бажаєте замовити послуги електрика в Києві або отримати консультацію спеціаліста?

Зв'яжіться з нами, і ми розгорнуто відповімо на всі ваші запитання